V sobotu 29. 11. se čtyři členové Orla Velké Němčice zúčastnili Ústředního turnaje v šachu. Organizátorem i hostitelem byl Orel Jednota Moutnice.

Turnaje se zúčastnilo 35 šachistů, těch nejmladších bylo sedm, potom tři ženy, dohromady 26 profesionálních hráčů a devět amatérů. My z Velkých Němčic patříme mezi amatéry, kteří si rádi zahrají. Už delší dobu se scházíme na faře, kde společně hrajeme a trénujeme. Naše snažení se pomalu přináší výsledky, i když skromné, ale pro nás velice cenné.

Pod vedením Jiřího Rozka, našeho nejzkušenějšího hráče, jsme i letos vyrazili na turnaj, abychom získali další zkušenosti a něčemu novému se přiučili. Každý hrál devět partií. Začali jsme v 10.00, turnaj potom končil v 15.30. Do oběda jsme stihli pět partií. Potom následoval krátký čas na oběd – každý si mohl vybrat guláš nebo řízek. Oběd byl výborný a šli jsme do zbývajících čtyř partií. Každý z nás dosáhl na několik vítězství, v některých případech i nad závodně hrajícími hráči.

A jak jsme nakonec dopadli? P. Petr skončil na 20. místě s počtem 4,5 bodu. Jirka Rozek obsadil 22. místo se ziskem 4 body. Lukáš Šabata skončil 29. se 3,5 body a výborně bojoval náš nejmladší šachista Jakub Rozek, kterému patřila 33. příčka a 3 body.

Domů jsme se vraceli s pocitem, že jsme statečně bojovali. S výsledky jsme byli velice spokojeni. Turnaj nás povzbudil v tom, že je třeba dál trénovat. Srdečně zveme všechny zájemce o tuto královskou hru. Informace u Jiřího Rozka nebo P. Petra.