Jeden rozhovor

Dcera evangelizátora Billyho Grahama se zúčastnila rozhovoru v programu "Early Show" a moderátorka J. Claysonová se jí zeptala: "Jak mohl Bůh něco takového - jako 11. září 2001, dopustit?"

Anna Grahamová jí dala velmi hlubokou a moudrou odpověď. Řekla: "Věřím, že Bůh je hluboce zarmoucen tím, co se stalo, stejně jako my. Ale po léta jsme Bohu říkali, aby odešel z našich škol, z naší vlády a z našeho života. A protože Bůh je gentleman, věřím, že se podle toho zařídil. Jak můžeme čekat, že nám Bůh bude žehnat a ochrání nás, když ho žádáme, aby nás nechal na pokoji? Jak k tomu došlo? Myslím si, že to začalo, když si Madeline Murrayová - Harová stěžovala, že nechce ve školách žádné modlitby a my jsme řekli OK.

Pak někdo řekl, že by bylo lépe, kdyby se Bible ve školách nečetla… Bible, která říká: nezabiješ, nepokradeš a miluj svého bližního jako sám sebe. A my jsme řekli OK.

Potom dr. Benjamin Spock začal tvrdit, že bychom neměli své děti trestat, když dělají něco špatného, protože bychom tak mohli zranit jejich mladé osobnosti a narušit jejich sebeúctu a my jsme souhlasili: "Odborník určitě ví, co říká." Tak jsme opět řekli OK.

Potom někdo řekl učitelům a ředitelům, aby netrestali naše děti, když jednají špatně. A ředitelé řekli, ať žádný člen učitelského sboru netrestá žáky když se chovají nepřístojně, abychom neztratili dobré jméno a určitě nechtějí, aby je zažalovali. A my jsme řekli OK.

Potom někdo řekl, dovolme našim dcerám, aby šly na interrupci když budou chtít, a že o tom ani nemusejí nic říkat svým rodičům. A my jsme opět téměř svorně řekli OK.

Pak řekl nějaký moudrý člen školské komise, že mládí je mládí, budou si stejně dělat co chtějí, takže dejme našim synům tolik kondomů, kolik si řeknou, ať si jen užijí zábavy kolik chtějí. Nemusí přitom rodičům říkat, že je dostali ve škole. A my jsme řekli OK.

Potom některý z vysokých úředníků řekl, že nezáleží na tom, co děláme v soukromí, když poctivě pracujeme. Zase jsme souhlasili a řekli, že nám nezáleží na tom, co člověk dělá v soukromí, včetně prezidenta, máme-li práci a naše ekonomika je v pořádku.

Potom někdo řekl: "Vydávejme časopisy s obrázky nahých žen a nazvěme to dobré, realistické a umělecké ocenění krásy ženského těla." A my zase řekli OK.

Potom přišel zábavní průmysl s tím, abychom vytvořili televizní programy a natočili filmy,
které propagují rouhání, násilí a sex mimo manželství. Řekli: "Šiřme hudbu, která pobízí lidi k drogám, vraždám, sebevraždám a k přejímání satanských vzorů." A my jsme pověděli: "Vždyť je to jen zábava, nemá to žádný negativní vliv, stejně to nikdo nebere vážně, tak proč to nezkusit."

Člověk sklízí to, co zasel. A nyní se ptáme sami sebe, proč naše děti nemají svědomí, proč nerozlišují dobro od zla, a proč pro ně není problém zabít cizince, svého spolužáka, nebo sebe. Kdybychom o tom déle přemýšleli a zadívali se hlouběji, možná bychom našli odpověď. Myslím, že to má hodně společného s tím, že "člověk sklízí to, co zasel."

Comments are closed.