Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 8. až 10. května 2015 pořádá Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství oblíbenou akci Tři dny křesťanské spirituality. Setkání je určeno pro nejširší veřejnost, která chce poznat a žít křesťanský život v plnosti. Po tři dny nás provází a dává impulsy křesťanská osobnost, která může ostatní inspirovat a povzbudit na naší životní cestě. Pozvání letos přijal Mons. doc. Ing. Mgr. Aleš Opatrný, Th.D., teolog a autor duchovní literatury, který v pátek 8. května 2015 v 18.00 hodin v aule Biskupského gymnázia (Barvičova 85, Brno) zahájí setkání úvodní přednáškou: Čím žijeme? – Malá inventura obsahu našich hlav a srdcí.

V sobotu 9. května 2015 od 9.00 hodin se uskuteční celodenní rekolekce nad naším životem z eucharistie. Závěrečná část každé přednášky bude vyhrazena dotazům. Sobotu zakončíme společnou mší svatou v 16 hodin. Tři dny křesťanské spirituality ukončí v neděli 10. května 2015 mše svatá v kostele svatého Michala (Dominikánské náměstí) se začátkem v 9.00 hodin. Po ní bude následovat autogramiáda v knihkupectví U Michala (Dominikánské nám. 8, Brno).

Na program se předem nepřihlašuje. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, ale sobotní program se doporučuje absolvovat celý včetne mše svaté. Během soboty bude příležitost slavit svátost smíření. Stravenku na oběd si lze zakoupit na místě v sobotu ráno do 9.30 hodin.

Comments are closed.