Zemětřesení

„Situace na místě je hrozná,“ potvrdil biskup Ascoli, který přišel několik minut po prvním otřesu do městečka Pescara del Tronto. „Už společně s Charitou Itálie pracujeme na tom, abychom pomohli potřebným.“

Jen několik hodin po zemětřesení promluvil papež František na Náměstí sv. Petra v Římě. „Chtěl bych vyjádřit svou upřímnou lítost a duchovní blízkost všem z postižených oblastí. Všem obyvatelům Accumuli, Amatrice, diecéze Rieti, Ascoli Piceno, Lazio, Umbira a Le Marche věnuji svoji modlitbu, stejně jako celá církev svoji solidaritu.“

Italská katolická církev navíc okamžitě poskytla milion euro na likvidaci škod a zahájila celostátní výzvu farám, aby podpořily Charitu Itálie.

Dobrovolníci Charity v Rieti již začali doručovat potraviny a další základní potřeby. Civilní ochrana pátrá v sutinách domů po přeživších. Do pomoci se zapojili i kněží a biskupové.

Zemětřesení představuje pro obyvatele Apeninských hor stálou hrozbu. Například 6. dubna 2009 udeřilo na oblast na oblast Abruzzo zemětřesení, které si vyžádalo téměř 300 mrtvých a desítky tisíc dalších lidí připravilo o domovy.

Článek je převzat z blogu caritas.org.

Charita ČR operativně rozhodla o tom, že ze svého krizového fondu uvolní částku 100 000 Kč na pomoc obětem. Navíc ti, kteří by chtěli projevit solidaritu skrze Charitu, mohou použít sbírkový účet č. 55660022/0800.

Comments are closed.