Tři Pavlové - biskup, generální vikář a vikář pro pastoraci - se loni před Vánoci rozhodli představit diecézi a vše, co se v ní děje, okem kamery. Společně vydali pilotní díl videozpravodaje AŽNAVĚKY, ve kterém shrnuli to nejdůležitější, co se v diecézi v posledních měsících událo. Videolist teď na konci května pokračuje druhým dílem. I v něm se můžete ohlédnout za stěžejními akcemi, dozvědět se o všem, čím diecéze aktuálně žije i o tom, co ji čeká.

“První polovina roku byla letos opravdu plná událostí. Světili jsme kapli v Nesvačilce, organizovali Diecézní setkání mládeže, představili novou vizuální identitu, školili kostelní průvodce, rozjížděli evangelizační projekty ve farnostech. Za všechno, co se v diecézi děje a posouvá, patří Vám všem velký dík. Jsem rád, že v tom jsme společně a videolist tak kromě připomínky toho, co bylo a pozvánky do toho, co bude, chápu i jako poděkování za Vaši práci a blízkost,” vysvětluje brněnský biskup Pavel Konzbul.

Druhý díl videozpravodaje AŽNAVĚKY si můžete pustit na biskupském YouTube kanále ZDE. Kromě videozpravodaje se můžete s biskupem a jeho vikáři potkat taky v rámci nové Talk show AŽNAVĚKY NAŽIVO. Debatní formát videolistu převedlo vedení biskupství i do formy besed ve farnostech, při kterých se můžete všech přítomných Pavlů ptát na vše, co Vás napadne. Setkání už na jaře proběhla v Hodoníně a Moravských Budějovicích, další se chystají ve Znojmě (14. 6.), Třebíči (6. 9.) a v Brně (8. 11.).

www.cirkev.cz