29. listopadu 2017 se konalo ve Velkých Pavlovicích okresní kolo soutěže Bible a my. Z našich farností postoupili ze základního kola ve Velkých Němčicích v první kategorii Josef Fojtík a František Mátl, ve druhé kategorii Josef Smetana a Veronika Hrdličková a v kategorii třetí Aneta Furchová a Anna Zámečníková. Ze ZŠ Křepice potom na prvním stupni postoupila Aneta Zelená a Lenka Horáková.
Krátce po deváté hodině, po přivítání a seznámení s průběhem soutěže, se již soutěžící posadili na svá místa a začalo soutěžní klání v biblických vědomostech. Jako tradičně nejvíce účastníků bylo v první kategorii, zatímco nejméně jich bylo v kategorii čtvrté. Z našich osmi zástupců se hned čtyři probojovali do užšího finále, kde Aneta Furchová skončila na pátém místě a Anetka Zelená dokonce třetí. Velkým úspěchem bylo potom druhé místo Josífka Fojtíka a Pepíka Smetany, což znamená postup do celostátního kola ve Strážnici.
I letošní rok patřil k těm velmi úspěšným a je třeba podotknout, že vědomosti naších soutěžících jsou na hodně vysoké úrovni. Poděkování patří všem soutěžícím, pořadatelům, sponzorům, a také ochotným rodičům, kteří zajistili dopravu dětí. Teď už budeme jenom s napětím čekat na celostátní kolo, které proběhne začátkem roku 2018, a budeme fandit našim reprezentantům.