V loňském roce (2015) vydal Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné krásnou knihu s názvem „Cena, kterou zaplatíš.“ V soutěži Katolického týdeníku o nejlepší knihu roku 2015 vyhrála tato kniha s obrovským náskokem. Tuto knihu napsal Joseph Fadelle, což je nové jméno iráckého muslima obráceného na křesťanství, který se jmenoval Mohamed al-Saíd al-Músáví. Tento muž pochází z mocné šíitské rodiny Músáví, ze které například pocházel také ajatolláh Chomejní. Kniha popisuje autorův skutečný příběh, jeho strastiplnou cestu od islámu ke křesťanství. Možná pro nás pro křesťany by tato kniha mohla být jakousi povinnou literaturou, abychom si lépe uvědomili určité souvislosti.

Za to, že se Joseph začal zajímat o křesťanství, za to vděčil jednomu mladému muži, se kterým byl Joseph ubytován, poté co byl odveden jako mladý muž do armády. Na pokoji se ocitl s křesťanem a díky němu se pomalu ale jistě začal zajímat o křesťanství. To bylo v roce 1987. Když se potom rodina dověděla, že jejich syn se zajímá o křesťanství, nechali ho uvěznit na několik měsíců a Joseph prožil i mučení. Pokřtěn byl až v roce 2000. Byl problém sehnat odvážného katolického kněze, Joseph prošel přípravou na křest v utajení, neměl žádného kmotra, tak nakonec za kmotra mu šel kněz. Joseph se musel skrývat před rodinou, která na něho vyhlásila fatvu, tedy trest smrti za to, že se stal křesťanem. Dokonce ho vyhledali v sousední zemi, kam se Josef ukryl i se svou rodinou. Jeho bratr a členové rodiny ho naložili do auta, vyvezli za město, tři hodiny ho ještě naposledy přemlouvali, a když Joseph neustoupil, tak namířili své zbraně. Josef uslyšel vnitřní ženský hlas, který mu řekl: „Rychle utíkej pryč.“ Dal se na útěk a to už kulky provrtávaly jeho bundu. Pak pocítil pálení v noze a padl k zemi. Když se probral, byl v nemocnici. Z nějakých nepochopitelných důvodů ho trefila pouze jedna kulka do lýtka, přičemž zranění nebylo vážné. Bylo třeba ale rychle jednat a s celou rodinou odjet pryč do bezpečí. Nakonec se Josephovi a jeho rodině podařilo uniknout díky intervenci církve a francouzské ambasády do Francie, kde Joseph žije se svou ženou, která se také stala křesťankou a svými čtyřmi dětmi. Joseph Fadelle žije v utajení pod policejním dohledem. Fatva, tedy trest smrti, stále trvá.

Když kniha vyšla poprvé ve Francii roku 2010, prodalo se okamžitě 50 000 výtisků. Čeština je jedenáctým jazykem, ve kterém kniha vychází.

Vydal A.M.I.M.S. 2015  v nákladu 35 000 výtisků. Přeložila Lucie Cekotová.