Letos jsme poprvé při našem každoročním putování do Medžugorje navštívili také jednu nádhernou lokalitu, která je od poutního místa vzdálená asi jenom 10 kilometrů. Tím místem je Kravica se svými nádhernými vodopády. Vodopády jsou dlouhé něco přes 120 metrů a voda zde padá z výšky přibližně 30 metrů.

Z Medžugorje jsme byli hned na místě. Po zaplacení vstupného v ceně 2 euro, jsme pomalu sestupovali k vodopádům. Vodopády, které nejdříve působily vzdáleným dojmem, se rychle přibližovaly a zvětšovaly. Netrvalo to dlouho a stanuli jsme dole u vodopádů. Byl nádherný, teplý den a my jsme zírali na tu krásu kolem. Plným právem patří tyto vodopády k nejnavštěvovanějším místům Bosny a Hercegoviny. Kolem nás létaly bezstarostné vážky, které se klidně a beze strachu posadily na turisty. Voda byla krásně čistá a nás osvěžovaly drobné kapičky, které k nám od vodopádů zanesl jemný vánek. A tak jsme stáli či seděli na břehu a nasávali čerstvý vzduch a kochali se touto krásou. K duhu přišla i malá hospůdka hned na břehu. Někteří uvítali chlazené pivo, jiní dali přednost zmrzlině. Jiní si zase v chladné vodě omočili své nohy. Zajímavé bylo sledovat japonské turisty, kterým šlo především o dobře provedené selfíčko. Mezitím Honzík objevil asi poraněnou vážku, kterou jsme si tak mohli bez problémů a v klidu vyfotit.

Krásné místo, krásná příroda, ani se nám nechtělo zpět nahoru. Kravica je skutečně místem, které se Bohu mimořádně povedlo. Je to místo, které stojí zato opět navštívit.