"Po tomto léku budete spát, pane Novák, celou noc." "A jak často ho mám brát?" "Každé dvě hodiny."

"Pane primáři, co mám dělat, když pacient pořád vykřikuje, že je vlk?" ptá se začínající psychiatr. "Především nedovolte, aby ho navštívila babička!"

Psychiatr se ptá paní: "Vyskytuje se v rodině nějaký případ duševní úchylky?" "Jo, pane doktore. U mého muže. Už dvacet let si myslí, že je hlava rodiny."

Přijde muž k lékaři, že ho bolí na prsou. Doktor si ho poslechne a povídá: "Zkoušejte si na prsa dávat hlínu." "To pomáhá?" "Ne, ale zvykejte si."

Ptá se letuška v letadle: "Není mezi cestujícími lékař?" Jeden z cestujících se zvedne a jde do pilotní kabiny. Za chvíli vyjde a ptá se: "Není mezi cestujícími pilot?"

Říká pán psychiatrovi: "Víte, já si pořád myslím, že jsme kůň." "No, to se dá léčit, ale léčba je dost nákladná." "To nebude žádný problém, já už jsem vyhrál čtyři dostihy."

Sestra křičí přes celou chodbu: „Pane doktore, ten hypochondr z osmičky právě zemřel.” Z druhé strany se ozve rozčilený hlas lékaře: „Tak to už tentokrát přehnal!”

Babička se ptá pana doktora: "Pane doktore, jakže se to jmenuje ten Němec, co mi pořád doma schovává věci?" "Alzheimer, babičko, Alzheimer..."

Pan Novák poslouchá rady svého lékaře: „Každý den si nakapejte do oka čtyři kapky.” „A pane doktore, před nebo po jídle?”

Lékař odjíždí na dovolenou a loučí se se svými pacienty: „Na shledanou pane Novák, na shledanou pane Malý, sbohem pane Horák...”