Pacient se po náročné mnohahodinové operaci probere z narkózy. Vedle sebe vidí postavu celou v bílém a tak ptá: "Pane doktore, tak co, podařila se operace?" "Já nejsem žádný doktor, já jsem svatý Petr."

Po důkladné prohlídce oznámil gynekolog jedné ženě radostnou zprávu, že čeká dítě. Potom jí řekl: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svoji zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Když se pacient probral z narkózy, tak byl v temném nemocničním pokoji. „Co se to děje sestro?" - „Lékař nařídil, abych stáhla rolety, protože naproti hoří dům. A vy byste si mohl myslet, že se operace nepodařila, a že jste se dostal do pekla."

Pacient v nemocnici blouzní: „Odejdi, strašidlo!“ – „Vidíte, paní Vomáčková,“ raduje se lékař, „manželovi už je lépe, už vás poznává!“

Chirurg, konstruktér a politik se hádají, jaká je první zmíněná profese v Bibli. "Myslím, že lékařská profese byla zmíněna jako první," prohlásí chirurg. "Bůh stvořil Evu z Adamova žebra." "Kdepak, první byla strojařina," tvrdí konstruktér. "Jen si představte, co to bylo za práci, stvořit věci z chaosu." "Ale vůbec ne," triumfuje politik. "Kdo si myslíte, že stvořil chaos?"

Pan Vopršálek právě pochoval svoji ženu a pomaličku se vrací pěšky z pohřbu domů. Jak tak jde, tak potká svého dobrého známého, který je zároveň jeho lékařem. Lékař ví, že panu Vopršálkovi zemřela žena, a tak má o něho trochu starosti. Proto se ho ptá: "Pane Vopršálek, jak se cítíte?" "A víte, pane doktore, že mi ta malá procházka udělala dobře?"

Pan farář začíná špatně vidět a tak jde k očnímu. Brzy má připravené brýle. V ordinaci mu je pan doktor nasadí, aby si je vyzkoušel. Kněz si tedy nasadí brýle, rozhlédne se a povídá: "Paní doktorko, teď už vidím úplně skvěle!"

Přijde duše do nebe. Svatý Petr se ptá na povolání. "Doktor!" praví duše hrdě a už se hrne dovnitř. "Moment, stát!" povídá svatý Petr. "Vy musíte vchodem pro dodavatele!" „Tak co, poslechl jste mne a spal jste o dovolené při otevřeném okně, pane Vopršálek?" „Ano, pane doktore." „A obtíže zmizely?" „Ne, jen hodinky, peněženka a jeden oblek."

Jeden lékař se dožil sta let. Ptali se ho, čím to je, že se dožil tak vysokého věku. Doktor řekl: "Málo jsem jedl, střídmě pil..., a nikdy jsem neužíval ani jeden z léků, které jsem předepisoval jiným." U lékaře doma zvoní telefon. Ze sluchátka se ozve kamarádský hlas jednoho jeho kolegy: "Co je s tebou? Potřebujeme čtvrtého do pokeru." "Chvíli vydržte, hned jsem u vás", odpovídá lékař. Když si obléká kabát, manželka se ho ptá:" Je to vážný případ?" "Určitě to bude něco hodně vážného, odvětí lékař. Už jsou u toho tři doktoři."