Od 26. července do 31. července, kdy se konají tzv. Dny v diecézi, vysílá TV Noe každý den od 20.05 premiéru Zpravodajství ze SDM s aktualitami, zajímavostmi a zážitky účastníků.

V následujícím týdnu od 1. do 6. srpna v Lisabonu začne samotné setkání mládeže s papežem Františkem. Televize Noe přinese přímé přenosy a záznamy programu: přílet, oficiální program, přivítání s mladými, křížovou cestu, modlitbu růžence ve Fatimě, sobotní večerní vigílii, nedělní mši svatou, setkání s dobrovolníky a odlet Svatého otce (celý program papeže na SDM je uvedený níže). Živě bude TV Noe vysílat dopolední katecheze a bohoslužby z českého národního centra , které začínají každý den v 10:30.

Také rádio Proglas nabídne přímé přenosy mší svatých. Od středy 2. srpna do pátku 4. srpna budou vysílat vždy ve 12.15 a v neděli od 10.00. Středeční, čtvrteční a páteční podvečer bude na rádiu Proglas od 20. hodiny věnován krátkému dennímu ohlédnutí. Tato shrnutí následně můžete najít v audioarchivu.

Program papeže Františka v Lisabonu

Středa 2. srpna: 

Papež odletí ve středu 2. srpna v 8:50 z římského letiště Fiumicino a v 11:00 přiletí na leteckou základnu Figo Maduro v Lisabonu. Hned poté ho přivítá prezident republiky Marcelo Rebelo de Sousa. V Kulturním centru v Belèmu papež vystoupí se svým prvním proslovem před portugalskými státními představiteli, občanskou společností a diplomatickým sborem. V 17:45 se na apoštolské nunciatuře setká s předsedou vlády a v 18:30 bude v klášteře jeronymitů slavit nešpory s biskupy, kněžími, jáhny, zasvěcenými osobami, seminaristy a pastoračními pracovníky.

Čtvrtek 3. srpna: 

Ve čtvrtek 3. srpna dopoledne se František setká se studenty v prostorách Portugalské katolické univerzity (Universidade Catòlica Portuguesa). Poté odjede z Lisabonu do nedalekého Cascais, kde pozdraví mladé lidi z nadace Scholas Occurentes, která zde sídlí. Odpoledne se vrátí do portugalské metropole v 18:45 začne uvítací ceremoniál Světových dnů mládeže, který se uskuteční v parku Eduarda VII.

Pátek 4. srpna

Kolem 10:45 se František vydá do farního centra sv. Vincence z Pauly, kde se setká se zástupci charitativních středisek. Ve 13:00 hodin se uskuteční oběd se zástupci mladých na apoštolské nunciatuře a v 19:00 hodin bude papež předsedat křížové cestě s mládeží v parku Eduarda VII.

Sobota 5. srpna

František odletí z Lisabonu vrtulníkem na stadion ve Fatimě v 10:00 hodin a v 10:30 hodin se pomodlí růženec s nemocnými mladými lidmi u fatimské kaple Zjevení. Kolem poledne je naplánován jeho návrat do hlavního města a dvě další setkání: v 18:00 obvyklé soukromé setkání se členy Tovaryšstva Ježíšova ve škole sv. Jana de Brito a ve 21:45, vigilie s mladými lidmi v parku Tejo.

Neděle 6. srpna

Závěrečnou mši svatou Světových dní mládeže bude papež sloužit opět v parku Tejo v neděli 6. srpna v 10:00. Odpoledne se uskuteční setkání s dobrovolníky Světových dní mládeže na mořském pobřeží v Algès, před rozlučkovým ceremoniálem na letecké základně Figo Maduro. Zpáteční letadlo odlétá v 19:15 hodin a na římské letiště Fiumicino dorazí ve 23:15 hodin.

www.cirkev.cz