Ve dnech 5.-13. května 2023 jsme vyrazili na pouť do Medjugorje. Autobus byl plný, a to farníků z různých farností naší diecéze. Vedení pouti se ujala Barča, která má s poutěmi dlouholeté zkušenosti, a také umí výborně chorvatsky. Cesta probíhala bez problémů až na chorvatskou hranici, kde celníci zjistili nějaký nedostatek ohledně potřebných dokladů, které se týkaly autobusu. Po třech hodinách čekání jsme mohli pokračovat v cestě a šťastně jsme dorazili do cíle.

Pouť se skládala z tradičních pilířů: výstup na Podbrdo, Križevac, návštěva Cenacola, svědectví u Gorana, svědectví na hradě, samozřejmě bohoslužby a další. Letos jsme podnikli také jednodenní výlet do Dubrovniku, kde jsme putovali za ostatky sv. Blažeje, patrona a ochránce Dubrovniku. Ostatky světce se nacházejí v klenotnici v katedrále. Je zde vidět část ruky, nohy i lebka světce v krásných relikviářích. Nejcennější z celé klenotnice je potom ostatek svatého Kříže. Jinak město je to nádherné, ale také pěkně drahé. Hradby, poloha na mořském břehu, to vše je skutečně fascinující. Ve městě se také nachází nejstarší lékárna v Evropě, stará kašna, a několik dalších kostelů.

Pouť se vydařila, počasí bylo skvělé, adorace nádherné, jenom neradi jsme se vraceli domů. Zpáteční cesta byla již bez problémů, v sobotu 13. května před obědem jsme byli doma. Bohu díky za krásnou pouť, díky také Gospě i všem účastníkům.