Na faru do Újezdu u Černé Hory jsme vyrazili osobními auty v sobotu 22.8. před půl desátou. Posádku tvořili vedoucí a 17 chlapců ve věku od sedmi do čtrnácti let. Za hodinu jsme byli na místě. Hlavním tématem letošního tábora byli rytíři a doba středověku. Kluci byli rozděleni do tří družstev, a to na sekerníky, kopiníky a cepníky. Hned v neděli se rozběhly naplno soutěže družstev i jednotlivců. Cílem jednotlivce bylo získat nejvyšší možný postup, a tím byl králův rádce. Kdo úspěšně zdolal všechny nástrahy v podobě rozcviček, úklidu a chování, prokousal se od nejnižšího stupně pážete, přes hejtmana, rytíře až ke králově rádci. Titul králův rádce se nakonec podařilo získat patnácti chlapcům.

Chlapce čekala během tábora bojová hra. Úkolem bylo rozpoznat rytířské symboly na zádech protihráčů v lesním terénu. Rytíři také vyráběli své vlastní meče, každé družstvo si vyrobilo také cep i nosítka pro raněného rytíře. Snad nejzajímavější byla výroba erbu ze sádry. Erby se moc povedly a každé družstvo obdrželo nejvyšší možný počet bodů, tedy deset. Napínavá byla také soutěž v přípravě zeleninové polévky a příprava těstového hada. Samozřejmě, že nechyběla ani stezka odvahy. Větší rytíři šli sami, ti menší po dvou. V jednom případě dva větší rytíři šli spolu, jeden menší rytíř dokonce stezku odvahy vzdal. Poslední den došlo ještě na olympiádu a koupání v Lažanech. Během tábora se nikomu nic vážného nestalo, naše ranhojička Simona vytáhla několik klíšťat, ošetřila několik vosích píchnutí a několik puchýřů.

V pátek večer už potom čekal táborák a vyhodnocení celotáborové hry. Ve družstvech zvítězili pouze o dva body cepníci před kopiníky a sekerníky. V soutěži jednotlivců zvítězil Toník Frank, na druhém místě se umístil Matěj Rotter a třetí byl Jakub Rozek. Bohu díky se tábor vydařil, počasí bylo skvělé, rytíři se chovali dobře. Zkrátka – těšíme se na další tábor. Jaké bude téma? To se zatím necháme překvapit!