V neděli před kázáním se pan farář omlouvá svým farníkům, že tentokrát bude kázat kratší dobu než obvykle a vysvětluje jim, co se mu stalo: "Kázání jsem měl připravené, ale najednou přiběhl můj pes a téměř celé kázání mi roztrhal, proto dnešní promluva bude asi o polovinu kratší." Po mši svaté přijde za knězem farník z jiné farnosti, který byl shodou okolností přítomen na této bohoslužbě a povídá mu: "Pane faráři, až bude mít tento váš pes štěňata, tak bych rád koupil jedno také pro našeho pana faráře."

"Přineste mi Bibli!" přikázal představený jednoho kláštera. "Chci, aby tento mladý muž, který k nám chce vstoupit, přísahal na Bibli." Je mi líto, otče," řekl jeden mnich, "ale naši Bibli sežral pes." "Nedá se nic dělat," odpověděl klidně opat, "tak mi přineste toho psa."

Víte, podle čeho Eskymák pozná, že venku doopravdy mrzne? Že se mu v zatáčce zlomí pes!

Za panem farářem přichází pan Vopršálek a žádá pohřeb pro svého psa. Kněz rázně odmítá: "Pane Vopršálek, to přece nejde, to přece nemohu udělat." Pan Vopršálek je ale neodbytný: "Pane faráři, on mi tak věrně sloužil, téměř dvacet let." "Nezlobte se, ale to nemohu udělat," znovu se brání kněz. "No víte, kdyby ten pohřeb byl možný, tak jsem zamýšlel dát na váš kostel dar 50 000." "To jste měl říci hned, pane Vopršálek, že váš pes byl katolík!"

Nejčastější věty před smrtí: - A teď mě vyfoť na té skále – Zprava dobrý! - Pust mě k tomu, já tomu rozumím.   - Neboj, není nabitá. - Hoď mi sem to kladivo! - Divné, cítím plyn, rozsviť! - Ty, že jsi mafián? Nevěřím! - Pejsku, pojď sem! - OK trenére, v příštím kole ho knokautuju. - Drahá, nechceš řídit? - Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet. - Mohla byste mi přidat té vynikající houbové omáčky? – Ti chlapi z rozvědky nestojí za nic. Žádné miny tu nejsou. - Hele, užovka!

"Ty nemehlo, zajeli jsme pejska!" "Ano, miláčku, ale nepustíš mě raději k volantu?"

Maminka se ptá synka: "Jestlipak sis dal také nějaké postní předsevzetí?" "Jasně mami," říká František. "Nebudu dávat psovi žádný salám!"

Vyšetřovatel se ptá svědka: „Pane, svědku, jaká byla poslední slova poštovního doručovatele?“ „Poslední slova poštovního doručovatele byla: Hodný pejsek!“

Policista zastaví na cestě blondýnu a říká: „Slečno, ten váš pes nemá košík.“ Blondýna odpoví: „Ale my nejdeme nakupovat.“ A policista na to: „Promiňte, to jsem nevěděl.“

Stojí dvě blechy na náměstí. Najednou kolem běží pes. „Tak čau,“ povídá jedna druhé. „Už mi to jede!“

Vběhne udýchaný řidič do hospody a ptá se: "Chlapi, prosím vás, kdo má tady ve vaší obci velkého černého tlustého psa s bílým obojkem?" "Takového psa u nás nikdo nemá," odpoví všichni jako jeden muž. "Tak v tom případě jsem přejel vašeho faráře!"

„Haló, volám ohledně toho hlídacího psa, kterého jsme od vás koupili. Můžete nám poradit, co máme udělat, aby nás pustil domů?“