Poslední dětská mše v tomto školním roce ve Velkých Němčicích se nesla v duchu poděkování Bohu za uplynulý školní rok a s prosbou za ochranu do prázdnin. Samozřejmě, že děti čekalo také vyhodnocení velké soutěže ve sbírání obrázků. Celkem soutěžilo 31 dětí, přičemž 8 z nich posbíralo všech 43 obrázků. Soutěžilo se o náboženské předměty, jako byly třeba růžence, andělíčci, křížky, medailky a další, ale také o pomůcky do školy, či omalovánky, plyšáky i hračky pro ty nejmenší. Každý, kdo se zúčastnil soutěže, něco vyhrál. Nakonec se losovalo o knižní ceny pro absolutní vítěze z těch dětí, které pobíraly všechny obrázky. Vítězem se stala Anežka Fojtíková, na druhém místě se umístil Daniel Kryšpín a třetí místo získala Eva Mrkvicová.
Ještě ale zbývalo vylosovat ty, kdo si už napořád odnesou domů Hodňáska a Pozorňáska. Hodňáska si nakonec i s taškou všelijakých drobností odnesla Veronika Hrdličková a Pozorňáska Ema Mátlová.
V zákristii jsme potom ještě ukončili a vyhodnotili soutěž ministrantů. Opět zvítězila Jaruška Bednářová, pomyslnou stříbrnou medaili získala Áďa Prchalová a bronz si odnesl Franťa Mátl. Všem výhercům i soutěžícím blahopřejeme a dětem přejeme zasloužené prázdniny.