Pouť do Medjugorje

Všechno se to stalo 21. 6. 1981, kdy se čtyřem děvčatům (Ivanka, Mirjana, Vicka a Marija) a dvěma chlapcům (Ivan a Jakov) na přilehlém kopci Podbrdo zjevila poprvé Panna Maria. Všichni dostali od Matky Boží dar každodenního zjevení až do doby, kdy budou znát deset tajemství, která se týkají budoucnosti světa a po jejich obdržení se začnou vyplňovat. Až do dneška se Gospa, Kralica mira, Majka – jak je v Medjugorii Panna Maria nazývána, zjevuje Ivanovi a Vicce, kteří prozatím znají devět tajemství.
Letos jsme my poutníci z naší farnosti toto obdivuhodné místo, kam denně sestupuje Královna pokoje, navštívili už potřetí. Opravdovým požehnáním pro nás je, že máme po celou dobu poutě mezi sebou našeho kněze, O.Petra. Mnozí se nás po návratu ptají, proč jezdíme pořád na stejné neměnné místo. Na to jim můžeme jen odpovědět, že kdo to nezažil, nepochopí.. Medjugorje vás pohltí neuvěřitelným pokojem, klidem, dá vám poznat blízkost Ježíše a Jeho lásku. Medjugorje je velká, protože Panna Maria je ještě stále tady, protože její přítomnost je i dnes každodenní. Přes neustálé množství poutníků Medjugorje nabízí zákoutí ticha a dává tak možnost osobní modlitby a spočinutí v Boží náruči. Denně se slaví ve venkovním prostoru za kostelem mše svatá, kde se schází tisíce lidí ze všech koutů světa. Je opravdovým zážitkem slyšet hromové Otče náš v desítkách světových jazyků, nebo hrobové ticho ve chvílích rozjímání. Medjugorje je také nazývána zpovědnicí světa.
Letos nás čekalo velké překvapení, byli jsme přítomni u mimořádného zjevení vizionáře Ivana přímo na úpatí Podbrda. Už jste někdy stáli 10 m od Panny Marie?? Její poselství směřují nejen do Medjugorje, ale i do celého světa, patří každému z nás, nejen vizionářům. Panna Maria v nich opakuje, že sem na zem je posílána svým Synem, vybízí nás všechny k obrácení, pokání, klidu, modlitbě, postu, neboť modlitbou a postem je možné i válku odvrátit. Představme si krásnou květinu. Pokud jí denně nedáme pár kapek vody, začne uvadat až nakonec uschne. Tak je to i s naším srdcem. Pokud do něho denně vložíme pár slov modlitby, roste a rozkvétá Boží milost v nás.

Nakonec jeden vzkaz od Panny Marie: Kdybyste věděli, jak moc vás miluji, plakali byste radostí!

Poselství, přímý přenos mší apod. je možné sledovat:
http://www.medugorje.ws/cs/