Dne 28.listopadu jsme již tradičně vyrazili na cestu do nedalekých Moutnic, kde se konalo mistrovství Orla v šachu. Tentokrát jsme se v sestavě tří hráčů snažili usilovat o kvalitní výsledky pro naši jednotu Orel Velké Němčice.

Hrálo se opět švýcarským systémem na 9 kol a 2 x 15 minut. Zúčastnilo se 30 hráčů z jednot – Ořechov, Staré Město, Veselí nad Moravou, Kuřim, Moutnice, Obřany, Bohunice, Židenice, Vnorovy, Střelice a Velké Němčice. Nejstaršímu účastníkovi bylo 75 let a nejmladší hráčce 7 let. Průměrné ELO bylo 1487 bodů. Hráč s nejvyšším ohodnocením ELO 2192 Jaroslav Sháněl z jednoty Orel Staré Město také tento turnaj po zásluze vyhrál. Získal maximální počet 9 bodů a po celý turnaj z 9 her žádnou partii neprohrál a ani neremizoval.

Nám se povedlo obsadit pěkné 13. místo – Jiří Rozek (5 bodů), 22. Místo Lukáš Šabata (4 body) a 26. Místo Jakub Rozek (3 body). Zvlášť byla vyhodnocena kategorie hráčů do 14. let, kde zvítězil Tadeáš Hladký (7 let, 4 body, celkově 19. místo) a našemu zástupci se povedlo umístit na velmi pěkném 2. místě - Jakub Rozek (14 let, 3 body) a vyzkoušet si též stupně vítězů a nechat se ozářit blesky fotoaparátů. Sladká cena ho neminula.

Pokud by tyto řádky četl nějaký příznivec této vskutku královské hry, občasné tréninky (zhruba jednou za dva měsíce) máme na místní faře u p.P. Petra Havláta (též náš aktivní hráč).

A nyní se můžeme připravovat na další turnaj v Moutnicích, kterého se doufám již ve větším počtu v roce 2016 zúčastníme.

Šachu zdar Jirka Rozek