Novicky skládají řeholní sliby, je to velká sláva a pro většinu příbuzných poslední možnost, vidět se s děvčaty, než je uzavřou za zdmi kláštera. V davu kolem kostela se ocitli i dva židé. "Pánové jsou příbuzní některé z nevěst Kristových?" "Ne, my jsme z ženichovy strany," odpoví jeden z nich.

"Už jsem ti odpustila," napsala dívka svému nápadníkovi na kapotu jeho nového mercedesu.

Kněz vysvětluje v náboženství: "Mniši se nesměli ženit a v některých řeholích se dokonce bičovali." Jirka si poznamenal: "Mniši jsou lidé, kteří se nežení, oni se bijí sami."

Pan kaplan se ptá dětí v náboženství: "Děti, jestlipak někdo z vás ví, co udělal Ježíš poté, co ho Jan Křtitel pokřtil v Jordánu?" Pro malého Pepíka to je ovšem velmi jednoduchá otázka: "Prosím, potom vystoupil z vody!"

Pan farář se ptá děti v hodině náboženství: "Kdo porazil Filištínské?" Pepík: "Pane faráři, to nevím, dnes jsem ještě nečetl sportovní zprávy."

Jaký je nejpopulárnější sport v Rusku? Tenis. Tenis??? Protože na každého Rusa připadají dvě
rakety.

Pastorův synek se ptá maminky: "Mami, proč se táta vždy před kázáním modlí?" "Prosí Boha, aby mu pomáhal." "A proč to Bůh tedy neudělá?"

Na dveřích jednoho malého obchůdku, kde se prodávaly potřeby pro domácí kutily, visel tento nápis: "Domácí kutilové - všechny komplexy stranou! Titanic zkonstruovali profesionálové, zatímco Noemovu archu postavil amatér!"

Patolog v pitevně si prohlíží tělo na stole a říká si pod vousy: "No vidíte, pane Novák, a vy jste měl strach, že po operaci zůstanete na vozíčku."

Roztržitý pan učitel: "Pepíku, kde jsi byl včera, že jsi nebyl ve škole?" "Pane učiteli, včera jsem byl na pohřbu, protože mi umřel strýc." "No tak dobře, dobře...ale příště ať se to neopakuje."