Jeden kapucín doprovázel odsouzence při velice deštivém počasí na popravu oběšením za městem. Zločinec si během cesty několikrát zanaříkal Bohu, že právě při tak špatném počasí musel nastoupit tuto cestu. Kapucín ho chtěl potěšit a tak mu řekl: "Co si stěžuješ? Ty musíš jít jenom tam, ale já musím při takovém počasí jít ještě zpátky!"

Kněze porazilo auto. Přijela sanitka a rychle ho odvezla do nemocnice. Na příjmu sepisují s knězem základní údaje: jak se jmenuje, kde bydlí, kolik má let... "Jste ženatý?" je další dotaz zdravotní sestry. "Ne, toto je moje první vážná nehoda!"

Dva židé vychází z hotelu a hořekují nad tou drahotou: „Bůh by je měl za to pořádně potrestat!“ „Už potrestal“ usměje se Roubíček a ukáže dvě stříbrné lžičky v kapse.

Ptá se jedna blondýnka druhé: „Ty, prosím tě, píše se správně Irák nebo Írán?“

Velitel policistů koupil nový trezor. Zavolal si své podřízené a povídá: "Toto je nejbezpečnější trezor u nás. Má 8místný kód. Jsou to samé čtverky, ale neřeknu vám, v jakém pořadí."

Pan farář napomíná dědečka Vomáčku, který hodně pije a kouří. "Pane Vomáčka, přestaňte už s tím pitím a kouřením. Potom zde na světě budete ještě déle. Víte přece, že zdravá životospráva napomáhá dlouhému věku..." "Ale, pane faráři, co mi to tu povídáte! Můj brácha nepil, nekouřil a umřel, když mu byly dva roky!"

Dva žraloci, samec a samice, si při západu slunce brousí zuby na osamělého trosečníka na voru uprostřed moře. Žraločice se rozplývá: „Tyhle romantické večeře prostě miluju!“

Můj manžel je kouzelník. Jde na procházku se psem a vrátí se s opicí.

Za panem biskupem přijde delegace z jedné farnosti - pan starosta, pan učitel a dvě starší dámy, jejich ženy. Delegace si stěžuje na svého pana faráře a ze všeho nejvíc na to, že káže příliš dlouho, že kázání jsou skutečně velmi dlouhá. Pan biskup trpělivě naslouchá panu starostovi a panu učiteli, kteří mluví, zatímco ženy neříkají nic. Nakonec se tedy obrátí biskup na ženu starosty a ptá se: "A co říkáte vy na kázání vašeho pana faráře?" "Otče biskupe," povídá paní starostová, "ta kázání jsou opravdu velmi dlouhá. A když náš pan farář nekáže, tak čte ty neuvěřitelně nudné pastýřské listy!"

Psychiatr se ptá při pohovoru alkoholika: „Co pijete?” „Ále, pane doktore, já nejsem vybíravý. Nalejte klidně to, co máte.”