Ve dnech 13.-19. srpna 2023 připravila jako každý rok naše velkoněmčická farnost společně s Orelskou jednotou tábor pro chlapce a děvčata ve věku od 7.-14. let. Přihlásilo se 35 zájemců od první do deváté třídy. Zájem byl tak veliký, že jsme nemohli všechny děti vzít, a tak náhradníci čekali, jestli se nějaké místo uvolní.

Vyrazili jsme v neděli v 16.00 od Zemosu. Cílem byla Bukovina, kde se nachází v krásném prostředí rekreační středisko Orel, župa Sedlákova. Větší děti byly ubytovány ve stanech s podsadami, ty menší potom bydlely v budově.

Tématem letošního tábora byli kovbojové. Děti byly hned po příjezdu rozděleny do pěti družstev: zlatokopové, rančeři, pistolníci, lovci a zálesáci. Prvním úkolem družstev bylo vytvoření vlajky a bojového pokřiku. S vlajkami i bojovými pokřiky si družstva poradila skvěle, a od dalšího dne se už naplno rozběhly soutěže jednotlivců i družstev, která měli na starosti zkušení šerifové se svými pomocníky. Nechyběla ani skvělá kuchyně, o kterou se opět starali Milan s Jitkou. Poprvé jsme také měli nového zdravotníka Vojty, který měl tentokrát co dělat a náš ranhojič se skutečně nenudil. Poprvé jsme měli na táboře zlomeninu, kdy ranhojič nic neponechal náhodě a včas jsme s kovbojkou Esterkou vyrazili do dětské nemocnice. Plným právem Esterka dostala kromě odměny také diplom „Statečná kovbojka.“

Celý týden rychle utekl a už tu byl pátek a s napětím očekávané vyhodnocení. V soutěži družstev zvítězili pistolníci. U jednotlivců došlo k překvapení, protože první tři místa obsadila děvčata. Pomyslnou bronzovou medaili získala Elenka, stříbro Anežka a vítězkou se stala Jůlinka. Otec Petr vyhodnotil nejdříve družstva a potom jednotlivce. Poděkoval také kuchyni, šerifům a pomocníkům a na závěr už čekal táborák a opékání špekáčků.

Tábor se vydařil, počasí bylo skvělé, takže nechybělo ani koupání. Zklamáním pro nás byl stav budovy, kde byly pavučiny, pavouci, „staletý prach“, ledacos nefungovalo, anebo fungovalo s problémy. Je to velká škoda, protože místo je to nádherné, a především bokem od dědiny, což je další velký bonus. Proto jsme naznali, že příště budeme hledat jiné místo.