V pondělí 26. června jsme slavili v Uherčicích poslední dětskou mši v tomto školním roce. Jednak jsme přišli poděkovat za uplynulý školní rok a zároveň si vyprosit ochranu a požehnání do prázdnin. Pochopitelně byl i čas k bilancování, tedy i vyhodnocení velké soutěže.
Nejdříve otec Petr poděkoval našim hudebníkům, Ádě a Aničce za doprovod při dětských bohoslužbách a předal jim křížek z olivového dřeva.
Potom jsme také poděkovali našim modlitebníkům, tedy děvčatům, která předříkávají modlitbu sv. růžence – ta dostala kindrvajíčko.
A pak se už vyhodnocovala velká celoroční soutěž ve sbírání obrázků. Soutěže se zúčastnilo 34 dětí, což je nejvíc ze všech našich farností. Z toho 22 dětí posbíralo všechny obrázky. Děti si mohly vybrat z mnoha různých cen, od růženců, křížků, řetízků, andělíčků, až po omalovánky, baterky, malé plyšáky, či bublifuky.
Pak ještě zbývalo vyhodnotit absolutní vítěze, kteří dostali knižní ceny. Absolutním vítězem se stal malý Vojtík Rotter, druhé místo obsadil Ondra Smetana a třetí místo patřilo Aničce Rohrerové.
A nakonec dlouho očekávané losování o Hodňáska a Pozorňáska. Hodňáska si už napořád odnesl Kubík Rohrer a Pozorňáska vyhrála Nelinka Furchová.
Po mši svaté byli ještě v zákristii vyhodnoceni naši ministranti. Na prvním místě se umístila s velkým náskokem Kája Předešlá, druhý skončil Marek Dolíhal a třetí místo obsadil Matěj Rotter. Ke konci školního roku nám zároveň přibyly čtyři nové ministrantky – Terezka s Maruškou a Sandruška se Sabinkou.
Všem dětem přejeme požehnané prázdniny a zasloužený odpočinek. Jinak platí to, co každý rok – pokud je v pondělí v Uherčicích mše svatá a je na ní přítomno několik dětí, otec Petr má vždy pro děti připravený nějaký zajímavý příběh.