Indiáni navštíví svého šamana a chtějí vědět, jaká bude letos zima. Šaman rozdělá oheň, přiloží dříví, kolem ohně rozhodí kouzelné kamínky, modlí se a nakonec povídá: "Nevím, Velký Manitou mlčí. Pro jistotu ale štípejte dříví." Za týden indiáni přijdou opět a chtějí vědět, jaká tedy ta zima bude. Šaman opět rozdělá oheň, následuje ta stejná procedura, a nakonec šaman povídá: "Stále ještě nevím, Velký Manitou pořád ještě mlčí. Pro jistotu štípejte dříví." Šamanovi je to už ale hloupé, a tak navštíví meteorologickou stanici a ptá se na letošní zimu. Tam mu řeknou: "My zatím ještě nevíme, ale letošní zima bude asi dost krutá, protože indiáni už čtrnáct dní štípají dříví."

V kostele se probudili ze zimního spánku dva pavouci a povídají si o tom, jak přežili zimu. Ten první povídá: "To bylo strašný - našel jsem si místo v blízkosti zvonu, takže jsem byl každou chvíli vzhůru. A kde jsi přezimoval ty?" "Já jsem se měl báječně," povídá ten druhý. "Celou zimu jsem klidně spal, nikdo mě nerušil." "To jsi musel mít dobré místo! Kde jsi tedy byl?" "U vchodu v pokladničce!"

Tři mniši meditují v jednom himalájském klášteře v naprostém tichu. Uplyne rok a ten první řekne: "Pěkná zima!" Uplyne druhý rok a ten druhý povídá: "Je tu fakt pěkná zima." Uplyne třetí rok a ten třetí mnich povídá těm dvěma: "Jestli si nepřestanete stěžovat, tak odtud odejdu!"

Pastor, který je misionářem mezi Eskymáky, káže: "Jestli nebudete dodržovat desatero, jestli budete zlí a budete si ubližovat, pak skončíte v pekle, a můžu vám říct, že tam je strašná, ale strašná zima." Když potom přijde domů, manželka mu povídá: "Prosím tě, cos jim to říkal? Proč jsi jim říkal, že v pekle je strašná zima?" Pastor se ale brání: "No kdybych jim řekl, že tam je strašné horko, tam by tam všichni chtěli jít!"

Co udělá blondýnka, když je jí v pokoji zima? Sedne si do kouta, tam je 90 stupňů.

„Tati, už mě to sáňkování nebaví.” „Ale synku, jsi na čerstvém vzduchu, nenaříkej a táhni mě zase nahoru!”

Bill Gates přijel na Floridu a hned začal vybalovat lyže. Recepční mu říká: "Ale pane, tady jsme na Floridě, tady žádný sníh není." "Vím, je to zařízený, sníh mi přivezou až zítra."

Jednoho zimního rána se potká pes s husou. Husa k psovi: "Je zima, že by psa nevyhnal!“ Pes na to: „Jojo, já mám z té zimy zase husí kůži.“