I v letošním roce 2015 se podařilo připravit v naší velkoněmčické farnosti představení živého Betléma a to především díky našemu zkušenému rejžovi Pavlu Nečasovi a díky dalším nadšencům, kteří se zapojili. Naši herci letos hráli tuto vánoční hru s jinými texty, ale jinak schéma divadelního představení zůstalo zachováno.

Představení začalo v neděli 27.12. krátce po 17. hodině, přičemž sál KD byl zcela zaplněn. Přišli malí i velcí, přišli i lidé z jiných farností. Po krátkém uvítání následovala fanfára, která celé představení spustila. Na scéně se objevila Maria, kterou hrála Dominika, a před ní se objevil anděl, který ji zvěstoval radostnou novinu. Mezi jednotlivými scénami nám hrál a zpíval náš sbor, vedený Pavlem. Přítomní se rádi přidali ke koledám a písničkám, které znali. Pak se objevil už na scéně i svatý Josef, kterého ztvárnil Tomáš. Samozřejmě, že nechyběli ani pastýři, andělé, a nakonec do Betléma dorazili i tří králové. Celé představení bylo výborně ozvučeno díky Milošovi. Ježíšek také všechno výborně zvládl, tentokrát jsme měli Ježíška zapůjčeného až z Itálie. Divadelní představení sklidilo velký úspěch a po něm se okamžitě děti rozběhly k Ježíškovi.

Po krátké přestávce, kdy se na stoly přinesla vína i pokrmy k požehnání, byly tyto pochutiny požehnány a lidé se pustili do ochutnávky. Prožili jsme tak společně krásný podvečer a to především díky těm, kteří druhým chtěli zpříjemnit vánoční svátky.