Citáty o růženci

Nejmocnější modlitbou je modlitba růžence. (sv. František Saleský)

Mějme stále v kapse „růžencové kolečko“, které nám ulehčí kdykoliv a kdekoliv říkat prostě jako dítě: „Zdrávas Maria…“ (G. Gilbert)

Posvátný růženec je mocná zbraň. Modlete se ho s upřímnou důvěrou a budete žasnout nad výsledky. (sv. Josemaria Escrivá)

Když se modlíme růženec, je to jako by nás Maria vzala za ruku a řekla nám: „Pojď se mnou a podívej se, co pro tebe Ježíš udělal.“ Potom kráčejme s ní a ona nám umožní dívat se jejíma očima na to, co vidí, a zažít to, co zažila ona. (L. Richards)

Ďábel se představuje s obrovskou mocí, nabízí nám nejrůznější dary, ale nikdy nevíme co je opravdu uvnitř. Všechny znovu vybízím, aby se během měsíce října denně modlili růženec na odražení útoků ďábla, který chce rozdělit církev. (papež František)

Síla a moc růžence se nedá popsat. (Fulton Sheen)

V novějších mariánských zjeveních vždy znovu hrál svou roli růženec. Proč? Snad proto, abychom se s láskou modlili k Marii, a ne ke Kristu a k Otci? Naopak! Růženec je důležitý proto, abychom se dívali Mariiným pohledem na tajemství Ježíšova života. (Hans U. von Balthasar)

Neexistuje problém, který by se nedal vyřešit modlitbou posvátného růžence. (Lucie z Fatimy)

Zamilovat si růženec znamená zamilovat si evangelium, zamilovat si rovněž Marii a všechny ty věci, které uchovávala a o nichž rozvažovala ve svém srdci, a které utvářely její život. (T. Dajczer)

Růženec je mocná zbraň, která zahání na útěk zlé duchy a chrání člověka před hříchem. (papež Pius XI.)

Růženec je zbraní proti zlu v tomto světě. (P. Pio)

Maria nás doprovází, bojuje po našem boku, podporuje křesťany v zápasu proti silám zla. Modlitba s Pannou Marií, zejména modlitba růžence, má také tuto “bojovnou” dimenzi. Znamená to, že je to modlitba, která nás podporuje v bitvě proti zlému duchu a jeho pomahačům. Také růženec nás tedy v této bitvě podporuje. (papež František)

Láska plodící lásku – to jsou dějiny růžence, to je jeho tajemství. (S. Hahn)

Známkou zbožného života je každodenní modlitba svatého růžence. (sv. František Saleský)

Růženec Panny Marie, který se vlivem inspirace Ducha svatého postupně vyvinul ve druhém tisíciletí, je oblíbenou modlitbou mnoha světců, která je doporučována učitelským úřadem. Ve své jednoduchosti a hloubce zůstává také v tomto právě započatém třetím tisíciletí modlitbou s velkým významem, jejímž posláním je přinášet plody svatosti. (sv. Jan Pavel II.)

 

Comments are closed.