Zázrak

Jimena cestovala do Lisabonu z Madridu se skupinou dalších mladých věřících. V předchozích dnech zorganizovali příbuzní a známí mladé ženy modlitební novénu k Panně Marii Sněžné, jejíž svátek připadá na 5. srpna, tedy ve stejný den, kdy se jí vrátil zrak.

Jimena dva a půl roku trpěla ztrátou zraku kvůli krátkozrakosti, která ji způsobila 95% slepotu. Ráno 5. srpna, kdy se Svatý otec modlil růženec ve Fatimě, obdržela Jimena "velký dar od Panny Marie", jak to sama popisuje.

Ráno 5. srpna prý viděla stále velmi špatně, tedy skoro vůbec. Pak šla společně s přáteli na mši svatou a po přijetí eucharistie začala plakat: "Byl to poslední den novény a já jsem chtěla být uzdravena a velmi jsem prosila Boha, aby mě uzdravil. Když jsem otevřela oči, viděla jsem dokonale," pokračovala mladá žena, která děkuje Panně Marii za tento dar a zázrak. "Viděla jsem oltář, svatostánek, byly tam moje kamarádky, viděla jsem je perfektně." Kromě toho byla schopná přečíst text novény, kterou se modlila.

Během tiskové konference na závěr Světových dnů mládeže to kardinál Juan José Omella Omella, barcelonský arcibiskup a předseda Španělské biskupské konference, označil jako možný zázrak a Boží milost. Dále uvedl, že se s Jimenou spojil prostřednictvím videohovoru a že mu přirozeně a jasně vysvětlila, co se stalo. "Dívka byla velmi nadšená. Je nevidomá již nějakou dobu a Braillovu metodu se učí už dva nebo tři roky." Dodal také, že žádný proces beatifikace se konat nebude, protože Panna Maria již svatá je.

Upozornil, že zdravotní stav dívky budou muset posoudit lékaři, tedy zda existovala možnost, že se její slepota dala vyléčit, nebo ne. "Pro dívku to ale byla významná událost, řekněme zázrak. Neviděla a teď vidí. Nyní budou moci lékaři říci zbytek, ale ona odjela domů a vidí. Chvála Bohu!" Kardinál Omella také dodal, že ho zasáhla i další svědectví mladých lidí ze Světových dnů mládeže, protože některým z nich se podle něj vrátil "vnitřní zrak".

Zdroj: ACI Prensa

www.cirkev.cz

Comments are closed.